- ارسال کننده: نوید نویدیان تاریخ: ۹۳/۰۴/۲۱

احتمال وقوع آتش سوزی منابع طبیعی در تابستان بسیار بالاست

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میانه تاکید کرد: احتمال وقوع آتش سوزی منابع طبیعی به ویژه مراتع در تابستان بسیار بالاست.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی مهندس مهریان با بیان اهمیت منابع طبیعی در زندگی روزمره مردم خصوصاً در تولید اکسیژن مورد نیاز، با توجه به پیش بینی افزایش درجه حرارت در ماه های تابستان که منجر به خشکیدگی علوفه خواهد شد احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی به ویژه مراتع را بسیار بالا خواند.
وی در همین راستا و برای پیشگیری از نابودی منابع طبیعی از کلیه شهروندان، دامداران روستایی و عشایری، گردشگران و کشاورزان و سایر اقشار درخواست کرد تا اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه را در جهت جلوگیری از وقوع حریق رعایت کنند.


مهریان از کلیه کشاورزان خواست تا پس از برداشت محصول گندم خود، از آتش زدن کاه و کلش مزارع خود اجتناب نمایند چرا که ایجاد آتش سوزی علاوه بر این که مواد آلی و موجودات مفید خاک را از بین می برد، موجب سرایت آتش به مراتع، از بین رفتن علوفه احشام و تخریب ساختمان خاک نیز می گردد.
وی از چوپانان، دامداران و گردشگران نیز خواست تا در صورت نیاز به ایجاد آتش به منظور پخت و پز مسائل ایمنی را دقیقاً رعایت نموده و قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل نمایند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از عموم مردم درخواست کرد تا از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن به زمین، از ایجاد حریق به منظور تفریح و شادی جدا خودداری کنند زیرا این عمل آنها موجب از بین رفتن بوته ها، ایجاد حساسیت زمین به فرسایش، وقوع سیل و آلودگی محیط زیست خواهد شد. 
مهریان در ادامه از عموم مردم خواست تا در صورت مشاهده حریق در عرصه های منابع طبیعی (مراتع) فوراً موضوع را با تلفن 2233900 – 1504 به مرکز امداد جنگل و مراتع اطلاع دهند.
وی در خاتمه تاکید کرد با افرادی که به هر طریق موجب حریق در عرصه های منابع طبیعی شوند برخورد شده و به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

1
1