- ارسال کننده: بی طرف تاریخ: ۹۳/۰۴/۱۹

برداشت گندم از 85 هزار هکتار مزارع میانه آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه با پیش‌بینی خرید 45 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان منطقه، گفت: برداشت گندم و جو از 85 هزار هکتار مزارع غلات این شهرستان آغاز شد.

«شهرام ایرانی‌پور» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه مراحل کاشت و داشت این محصولات با راهنمایی کارشناسان کشاورزی انجام شده است، افزود: هم‌اکنون 97 دستگاه کمباین بومی و 95 دستگاه کمباین غیر بومی (مهاجر) در امر برداشت گندم و جوی روستاهای این شهرستان فعالیت می‌کند.

 

وی ادامه داد: بازدیدهای فنی از کمباین‌ها برای کاهش ریزش و سنجش ضایعات گندم توسط گروه‌های نظارتی در مناطق مختلف میانه در حال انجام است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه از بروز خسارت ناشی از عوامل غیرمترقبه از جمله خشکسالی در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: با توجه به خشکسالی موجود، عملکرد مزارع به حداقل کاهش یافته است.

 

ایرانی‌پور خاطرنشان کرد: محصول گندم مازاد کشاورزان توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی و تعاون روستایی شهرستان خریداری می‌شود و بر اساس هماهنگی‌های پیشین، کشاورزان می‌توانند محصول گندم خود را بدون هیچ مشکلی به انبارهای تعاونی روستایی در مناطق مختلف شهرستان تحویل دهند.

1
1